Lista aktualności Lista aktualności

IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira"

Rywalizacja sygnalistów

22 kwietnia po raz  IX na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira"

160 sygnalistów z całej Polski, a także goście z zagranicy - reprezentanci z Czech SOUBOR  LOVECKÝCH TRUBAČŮ LČR, LS JESENÍK, stanęło w rywalizacji o zwycięstwo.

Główną nagrodę konkursu - Róg Zbramira - przyznawaną najlepszemu zespołowi w klasie mistrzowskiej zdobył ZSM Technikum Leśnego w Brynku z wynikiem 297 punktów! Wręczył ją Jan Kosiorowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Krakowie.

Zwycięzcą wśród solistów w najwyższej klasie A została Luiza Szatner, reprezentantka Technikum Leśnego w Brynku, która zdobyła nagrodę Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Urszuli Nowogórskiej.

Sygnały myśliwskie wśród leśników najlepiej zagrał: Bartłomiej Sołtys reprezentant Nadleśnictwo Nawojowa. Z pełną listą wyników można zapoznać się na stronie: Muzyka Myśliwska

W trakcie konkursu można było oglądać pokaz sokolniczy oraz wystawę fotografii z Konkursu Fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie". Nagrody za najlepsze zdjęcia odebrali Wiesław Plata, Krzysztof Szpetkowski i Bogusław Młynarczyk.

Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym: Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rektora UR w Krakowie i Dyrektora RDLP w Krakowie.