Lista aktualności Lista aktualności

Piknik Patriotyczny #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA

Obchody 100-lecia

23 września na największym średniowiecznym runku Europy, czyli Rynku Głównym
w Krakowie braliśmy udział w Pikniku Patriotycznym #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA. Organizatorem pikniku był Wojewoda Małopolski, a głównym tematem wydarzenia były obchody 100-lecia Polski Niepodległej.

Wiele grup rekonstrukcyjnych pojawiło się ze swoimi eksponatami. Również na stoisku leśników nie zabrakło historii.  Dzięki leśnym pasjonatom historii z grupy Historia lasem pisana – dzieje leśnictwa w Polsce, można było zobaczyć historyczne umundurowanie leśnika, przyjrzeć się dawnym narzędziom, a także usłyszeć pracującą pilarkę z 1945 roku.

Ale nie tylko historię leśnictwa prezentował nasz namiot. Z leśnikami można było porozmawiać o współczesnych technologiach wykorzystywanych w leśnictwie, a także uzyskać informacje na wszelkie leśne tematy.

Specjalnym upominkiem dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko były sadzonki dębu szypułkowego zaopatrzone w okolicznościowy certyfikat upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejmy nadzieję, że drzewa dożyją sędziwego wieku.