Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty obrączkarskie

Zajęcia z obrączkowania ptaków

  W sobotni poranek 3 lutego 2018 r. Punkt Edukacyjny w Leśnictwie Sitowiec był świadkiem niecodziennego zdarzenia. Pomimo chłodu i niezbyt początkowo sprzyjającej aury odbyły się pod przewodnictwem niepołomickiego Stowarzyszenia Zielony Puszczyk warsztaty o obrączkowaniu ptaków. Warsztaty zakończyły się pełnym sukcesem. Pogoda dopisała, uczestnicy również, a ptaków nie zabrakło.
  Zaobrączkowanych zostało przeszło 40 sikor, dzięcioła dużego i średniego, dwa kowaliki, dwa mazurki, grubodzioba i sójkę Spotkaniu towarzyszyły niezwykle ciekawe opowieści o ptakach, które opowiadali wspaniali goście: Pani Julia Barczyk (studentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, prezes Koła Przyrodników Studentów UJ, od 10 lat związana z Akcją Carpatica) oraz Pan Jan Rapczyński (student leśnictwa na SGGW w Warszawie, edukator, przyrodnik i ornitolog, badacz białowieskiej populacji dzięcioła trójpalczastego).
  Nadleśnictwo Niepołomice zawsze wspiera pasjonatów przyrody i miłośników Puszczy Niepołomickiej i liczymy na dalszą współpracę ze Stowarzyszeniem Zielony Puszczyk. Więcej o nich: http://zielonypuszczyk.pl