Lista aktualności Lista aktualności

X Konkurs "O Róg Zbramira"

Jubileuszowy X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira".

   Jubileuszowy X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira". odbył się 21 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach.W przepięknej oprawie Zamku Królewskiego oraz wiosennej pogody sygnaliści z Polski i z zagranicy rywalizowali o najwyższe oceny.

   Główną nagrodę konkursu - Róg Zbramira - przyznawaną najlepszemu zespołowi w klasie mistrzowskiej zdobył Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard" z wynikiem 296 punktów! Wręczył ją Jan Kosiorowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Zwycięzcą wśród solistów w najwyższej klasie A został Artur Sadowski reprezentant Uniwersytety Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, który zdobył nagrodę Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Urszuli Nowogórskiej.

  W trakcie konkursu można było oglądać wystawę fotografii z Konkursu Fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie". Nagrody za najlepsze zdjęcia odebrali Wiesław Plata, Krzysztof Szpetkowski i Bogusław Młynarczyk.
 
   Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym: Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rektora UR w Krakowie i Dyrektora RDLP w Krakowie.