Asset Publisher Asset Publisher

V Półmaraton

Ponad 400 osób stanęło na starcie Biegu po Puszczy oraz Wyścigu Rowerowego po Puszczy Niepołomickiej.

W zdrowym ciele zdrowy duch.

W wiosennej oprawie, którą zgotowała nam fantastyczna pogoda i zielona Puszcza Niepołomicka biegacze i rowerzyści z całej Polski stanęli na linii startu II wyścigu rowerowego oraz V Półmaratonu po Puszczy Niepołomickiej.

Najszybszym rowerzystą okazał się Sławomir Grzesiak z Przegini Duchownej, drugi na stopniu podium stanął Marcin Janiszewski z Torunia, zeszłoroczny triumfator zawodów. Trzeci, linię mety przeciął niepołomiczanin – Artur Sosnal. Wśród pań zwyciężyła Agata Motyl-Adamczyk z Krakowa, druga była Bogusława Garczyńska-Wąs (Zielonki). Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Piskorz z Krakowa.

Biegacze biegli w 4 klasyfikacjach:

• Półmaraton po Puszczy Niepołomickiej;
  • Bieg na 10 km po Puszczy Niepołomickiej - Leśna Dziesiątka;
  • Bieg Leśników po Puszczy Niepołomickiej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie;
  • Bieg drużynowy.

Najszybciej dystans 21 kilometrów pokonał Pan Paweł Kosek w czasie 1 godziny 15 minut i 14 sekund. Natomiast zdobywcą Pucharu Dyrektora RDLP w Krakowie ponownie został Pan Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Rybnik.

W czasie trwania imprezy można było również zapoznać się z bogatą ofertą stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Niepołomicka", gdzie pracownicy Nadleśnictwa Niepołomice dwoili się i troili aby odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące przyrody, lasu i pracy leśnika.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Pan Jan Kosiorowski Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Szczegółowe listy wyników pod adresem: Bieg po Puszczy